Cel mai ciudat eveniment s-a petrecut în Regiunea 5 la Rusănești, unde liderul din Olt, Vedița Colonești, a obținut victoria după 47 de minute. Jucătorii de la Viitorul Rusănești au avut de suferit din cauza frigului pătrunzător și a vântului puternic.

Viitorul Rușănești - Vedița Colonești 0-1 / Liga 4 Olt / Regiunea 5 / Alexandru Cincă

După o primă repriză albă, oaspeții au deschis scorul, la câteva minute, de la reluarea jocului. Brusc, jumătate din echipa gazdă a fost lovită de hipotermie și nu a mai continuat partida, astfel că arbitrul a fost nevoit să fluiere finalul.

Rezultatul cel mai surprinzător rezultat a fost consemnat în Teleorman la Buzescu. Prima clasată, CS Rapid, a cedat pe teren propriu în fața ACS Drăgănești Vlașca, care adunase în tur jumătate din punctele liderului, iar în prima etapă a returului nu a putut juca din cauza inundațiilor.

Recolta Gura Șuții s-a impus la limită în Dâmboviță, în timp ce favoritele din Argeș, Dolj și Vâlcea s-au impus fără probleme.

REGIUNEA 5 – REZULTATE LIGA 4  (16 – 18 MARTIE 2018)

VÂLCEA – ETAPA 18 TELEORMAN – ETAPA 18
CS VIITORUL DĂEŞTI – AS UNIREA TOMŞANI 6-1
AS OLTEŢU BĂLCEŞTI 2014 – AS OLTEŢUL ALUNU 1-4
CS LOTRU BREZOI – FC BĂBENI 1-3
AS VOINŢA ORLEŞTI – AS MINERUL COSTEŞTI 3-1
ACS FLACĂRA HOREZU – CS COZIA CĂLIMĂNEŞTI 3-1
CS MĂDULARI – SCM RÂMNICU VÂLCEA 5-11. ACS FLACĂRA HOREZU 18 | 54p
2. CS VIITORUL DĂEȘTI 18 | 46p
3. CS COZIA CĂLIMĂNEȘTI 18 | 46p
CS METALUL PERETU – AS TINERETUL SILIȘTEA 1–0 (0-0)
Purcarea (min 57)
CS AVÎNTUL BRAGADIRU – ACF DUNĂREA ZIMNICEA 2–4 (1-2)
Neacsu (min 34), Cristea (min 85) / Nadrag (min 28), Dinca (min 36), Marinescu (min 61), Dinca (min 80)
CS ASC SEACA – CS UNIREA ȚIGĂNEȘTI 1–0 (0-0)
Scurtu (min 50)
CS NANOV – AS ATLETIC ORBEASCA 0–4 (0-2)
Cotea (min 8), Oprea (min 30, 88), Gheorghe (min 61)
CS UNIREA PETROLUL VIDELE – ACS ASTRA PLOSCA 0–6  (0-1)
Lascu (min 12), Iorga  (min 48), Stavarache (min 60), Niculae (min 69), Carciumaru (min 76,86)
CS RAPID BUZESCU – ACS DRĂGĂNEȘTI VLAȘCA 0–1 (0-1)
Chircalan (min 12)
AS VIITORUL BUTEȘTI – FCM 2 ALEXANDRIA 4–1 (1-1)
Popa C (min 18, min 48), Stelea (min 65), Popa G (min 90+1)1. CS RAPID BUZESCU 17 | 42p
2. ACS ASTRA PLOSCA 17 | 41p
ARGEȘ – ETAPA 16
OLT – ETAPA 12
AS OLIMPIA SUSENI – CS ATLETIC BRADU II 3-0
ACS INTER CÂMPULUNG – AS COLIBAȘI 0-1
CS ALBOTA 2012 – ACS UNIREA BASCOV 0-5
AS VIITORUL ȘTEFĂNEȘTI 2007 – AS POIANA LACULUI, AMÎNAT
CS SPORTING PITEȘTI – AS MICEŞTI 2002 0-1
CS DLR PITEȘTI – ACS GLORIA BEREVOEȘTI 3-0
CS MIOVENI 3 – AS VICTORIA BUZOEȘTI 1-0
CS REAL BRADU – ACS BASARABI CURTEA DE ARGEȘ 5-11. ACS UNIREA BASCOV 16 | 48p
2. AS POIANA LACULUI 15 | 31p
RECOLTA STOICĂNEȘTI – OLTUL CURTIŞOARA 0-7
VIITORUL RUSĂNEȘTI – VEDIȚA  COLONEŞTI 0-1, MECI ÎNTRERUPT  ÎN  MIN.47
VĂLENI N.TITULESCU – OLTEȚUL OSICA 2-4
VOINȚA BABICIU – VIITORUL OSICA DE  JOS 0-0, MECI ÎNTRERUPT ÎN  MIN.25
AVÂNTUL COTEANA – PETROLUL POTCOAVA 1-4
FC OLT SCORNICEŞTI – VIITORUL GRĂDINILE 2-31. VEDIȚA COLONEȘTI 12 | 30P
2. PETROLUL POTCOAVA 12 | 25P
DÂMBOVIȚA – ETAPA 19
DOLJ – ETAPA 18
AS OLIMPICII ULMI – CS BRADUL MOROIENI 24-0               
FC BREZOAELE – AS UNIREA UNGURENI 2-2                    
AS ROBERTO ZIDURI – CS PETROLUL TÂRGOVIȘTE 3-2       
AS VOINȚA PERSINARI – AS LUCEAFĂRUL DRAGOMIREȘTI 5-1   
AS VIITORUL IL CARAGIALE – ACS COADA IZVORULUI 5-0 CSM  FIENI – AS RECOLTA GURA ȘUȚII 2-3                 
AS UNIREA BUCSANI – AS SPIC DE GRÂU GHIMPAȚI 3-0   AS FLACĂRA ZĂVOIU – AS GLORIA 2015 CORNEȘTI 0-11
AS UNIREA COLIBAȘI – ACS PROGRESUL MĂTĂSARU 4-21. AS RECOLTA GURA ȘUȚII 19 | 52p
2. AS GLORIA 2015 CORNEȘTI 19 | 50p
ACS TRACTORUL CETATE – AS FLACĂRA MOȚĂȚEI 3-2
AS AJAX DOBROTEȘTI – ACS JIUL PODARI 0-3
ACS VIITORUL CARCEA – CSM PROGRESUL BĂILEȘTI 3-0
CS UNIREA TRICOLOR DĂBULENI – SC U CRAIOVA 1948 SA 2-4
ACS ȘTIINȚA DANUBIUS BECHET – AS VICTORIA PLENIȚA 3-2
CS RECOLTA OSTROVENI – CS PROGRESUL SEGARCEA 1-6
CS DUNĂREA CALAFAT – ACS METROPOLITAN IȘALNIȚA 4-01. SC U CRAIOVA 1948 SA 18 | 54p
2. ACS JIUL PODARI 18 | 43p