Meciul dintre Progresul 2005 și Bucharest United, contând pentru etapa a 19-a din Liga 4 București, a fost ultimul care putea relansa lupta pentru ultimul loc de play-off.

CS Progresul 2005 - ACS Bucharest United 5-1

Echipa lui Vali Negru și Marin Dună avea deja un avans considerabil, însă un eșec ar fi dat emoții pentru finalul sezonului.

Bucharest United nu a prins cea mai bună zi și a permis gazdelor să câștige cu un scor confortabil: 5-1 (3-1).

Astfel, Progresul 2005 s-a distanțat la 12 puncte și remiza dintre Dinamo și Carmen îi dă speranțe chiar și la locul secund în clasament, cel care asigura 2 puncte la startul play-off-ului.

Steaua București, liderul din Liga 4, a făcut scor cu Romprim și are un avans de 4 puncte în fața dinamoviștilor lui Badea.

PROGRAMUL ETAPEI A 19-A DIN LIGA 4 BUCUREȘTI

CS PROGRESUL 2005 – ACS BUCHAREST UNITED 5-1
ACS FC DINAMO – AS CS CARMEN BUCUREȘTI 1937 1-1
STEAUA BUCUREȘTI – ROMPRIM 9-0
AFC RAPID – AS TRICOLOR
AFCS REAL CRÂNGAȘI – ACS VICTORIA
METALOGLOBUS II – AFC ASALT
ACS UNIREA POLITEHNICA – AFC VIS DE BUCUREȘTI
LPS MIRCEA ELIADE – AFC COMPREST GIM 0-3